Je to cenově dostupná varianta pro udržení soukromí – zajistit soukromí na pozemku není tak snadné, jak si mnozí myslí. Vyžaduje to vystavět takové oplocení, abyste nebyli na očích kolemjdoucím a zároveň, abyste se uvnitř necítili příliš stísněně, jako v nedobytném bunkru. Tyto dva aspekty sladit je naprosto zásadní a betonovým plotům se to daří. A proč?
Mají ozdobný reliéf – vystavíte-li plot z cihel, bude to vypadat jaksi „cihlově“, zkrátka každý ihned rozpozná, že jde o cihlovou zeď. A není příliš mnoho možností, jak z cihel vytvořit esteticky zajímavý prvek, možné to je např. u staveb typu anglických hrabství, kde se z červených pálených cihel tyto konzervativní stavby dobře vyjímají v kontrastu se svěžím zeleným trávníkem. Ovšem u stavby betonových plotů máte na výběr mnoho variant povrchu, jsou to odlitky a povrchový reliéf je ozdobný.
Mohou připomínat šachovnici – jistou možností, aby nebyl příliš markantní konec jednotlivých panelů, pokládaných na sebe, je pokládat je ve dvou barvách jako šachovnici. Tím se pozornost upne na kontrast dvou odlišných barev a bude to vypadat velmi zajímavě.
Jsou velmi tenké – desky jsou silné pouhé čtyři centimetry, to umožňuje z vnitřní strany zasadit živý plot a vytvořit dvojitou ochranu před zvědavci a zároveň máte možnost mít uvnitř parcely namísto plotu živé rostliny, což ještě zvýší její atraktivitu.
Lze je kombinovat se dřevem – beton a dřevo se v tomto případě k sobě báječně hodí, můžete se o tom přesvědčit u mnoha zveřejněných řešení na Internetu. Barvy betonu a dřeva mohou být odlišné, tím vznikne zajímavé řešení, které snadno napasujete k jakémukoli objektu.
Postavíte je rychle a relativně levně – výstavba betonových plotů vyžaduje pouze zabetonování sloupků do vyhloubených otvorů kruhového průřezu, v dvoumetrových rozestupech. Následně už se pouze jednotlivé desky vkládají do drážek ve sloupcích metodou suchého zdění, a to až do maximální výšky dvou a půl metru. Je to mnohem rychlejší a levnější proces, než u stavby cihlové či kamenné zdi.