Jestliže vás trápí dluhy, které nestačíte splatit, jde zde řešení. Osobní bankrot je tím nejlepším řešením vůbec. Existují ale situace, kdy není zapotřebí se do insolvence vůbec pouštět.
Tak jako všechno má i insolvence svá pravidla. Jsou stanovena v insolvenčním zákoně.
U firem se bankrot řeší likvidací. U fyzických osob oddlužením.
Oddlužení bývá ve dvou formách. Jednou z nich je splátkový kalendář, kdy se odevzdávají všechny vaše příjmy a to do doby, než bude dlužná částka splacená. Druhou z možností je zpeněžení majetku, kdy se prodává majetek dlužníka. Nejčastěji prodej probíhá za pomoci dražby.
Cílem oddlužení je uspokojit věřitele a dlužníkovi dát druhou šanci. Pokud navíc splatí do 5 let aspoň 30% dluhů, zbytek mu může být prominut.
Osobní bankrot fahd.cz se liší od exekuce tím, že je dlužník mnohem více motivován v oblasti splácení a to i v případě, že dluhy jsou velmi vysoké. Díky bankrotu, který je řízený, stát zaručuje navrácení zpět do společnosti. Dlužník nejčastěji opouští ekonomiku, kterou bychom mohli nazvat jako šedou a nastupuje do zaměstnání na pracovní smlouvu.
O insolvenci má smysl žádat pouze tehdy, pokud nestíháte splácet, jste schopni do pěti let splatit alespoň třicet procent všech dluhů apod.
Samozřejmě se nemusíte bát toho, že byste byli úplně bez peněz. Budete mít minimum, které je potřeba k životu. Výše se odvíjí od počtu vyživovaných osob a čisté mzdy.
Jakmile zažádáte o insolvenci, pozastavuje se exekuce. Exekutor ale může dlužníkovi blokovat jeho účet. Není z něj možné strhávat peníze.
Pokud ale vzniknou nějaké další dluhy a to v průběhu osobního bankrotu, pak se mohou exekučně vymáhat, jelikož nejsou součástí insolvence.
Do budoucna nás možná čekají novinky, ohledně insolvence. Uvažuje se totiž nad tím, že splácení bude na tři roky a nebude potřeba dosáhnout ani minima třiceti procent. Oddlužení pro důchodce by také mělo být mnohem rychlejší.
Vše ale ukáže až sám čas.