O výhodách nábytku z masivního dřeva není nutné zdlouhavě diskutovat, většina z vás si uvědomuje, že to není deska z odpadních pilin, co se ve spojích brzy rozviklá, a jejíž životnost je poměrně krátká. Přednosti nábytku z masivu však spočívají i v jeho vzhledu a možnostech sladit jej s ostatním bytovým zařízením.
Masiv se dobře kombinuje s ostatními prvky v interiéru
V poslední době se zvyšuje počet příznivců, kteří zavrhují u nábytku a bytových doplňků moderní trendy ostrých rohů a linií, dotvářených nevýraznými barvami, nebo dokonce velmi tmavými odstíny. Mnozí z nás přechází na retro styl a spolu s ním i na tradiční výrobky z masivního dřeva, co působí naopak hřejivě, a lze je výborně kombinovat v interiéru s ostatním vybavením. Vzhled přírodního dřeva má totiž jednu zásadní výhodu – je přirozený, jedinečný a velmi dobře se hodí k bílé nebo krémové malbě stěn.
Do popředí zájmu se také vrací kombinace dřeva a pastelových tónů barev podlahové krytiny, možná jste již zaregistrovali něco podobného v některém z prospektů obchodních domů, nebo dokonce jako ukázkové, vzorové řešení části obytného interiéru. Jsou to především barevné koberce, a to buď jednobarevné, nebo s velmi jemným, nevýrazným vzorem. Nejlépe takto vynikne borový masiv u dřevěných postelí, skříní a komod s metrážovým kobercem v modré, hráškově či olivově zelené, středně hnědé, případně s kusovými koberci z přírodního vlákna v barvě krémové, na tmavě hnědé dlažbě.
Teplá barva borového dřeva takto výrazně kontrastuje, prostor místnosti oživí, nepůsobí stroze a chladně a jakýkoli prostor zútulní. Je to ke všemu přírodní materiál, zdravotně nezávadný, bez obsahu formaldehydu, se zaoblenými hranami či rohy, vhodný i do dětského pokoje. Dřevo je zkrátka nadčasové a stěží jej v odvětví nábytkářské výroby překonáte jiným materiálem.